Městská knihovna v Praze

Otevírací hodiny:

Pondělí       zavřeno
Úterý          09:00 – 20:00
Středa         09:00 – 20:00
Čtvrtek       09:00 – 20:00
Pátek          09:00 – 20:00
Sobota        10:00 – 17:00

GPS N 50° 05‘ 14‘‘ E 14° 25‘ 02‘‘

Popis knihovny a zajímavosti

Historie

Budova – architektonické řešení

V dubnu roku 1998 byla slavnostně otevřena nově rekonstruovaná budova na rohu Platnéřské ulice a Mariánského náměstí. Ústřední knihovna, „hlava“ celopražské sítě knihoven, tak získala nové trvalé sídlo.
V současnosti zabírají čtenářsky přístupné sekce knihovny jediné podlaží, nicméně cenné fondy zabírají daleko více místa, než se na první pohled zdá. Knižní sklady zabírají jak prostor v přízemních a podzemních sekcích budovy.
Srdcem Ústředí knihovny je centrální hala, v níž se nachází česká i zahraniční beletrie. Kromě toho je zde čtenáři k dispozici informační centrum a několik samoobslužných počítačových terminálů sloužících zejména k objednávání dokumentů ze skladu.
S centrální halou sousedí perfektně vybavené oddělení zasvěcené audiodokumentům a oddělení pro děti a mládež. Jeho chloubou je nedávno zakoupená herní stanice Nintendo Wii, která se ukázala být skvělým prostředkem ke zvýšení návštěvnosti a zájmu o knihovnu v řadách mladších čtenářů. Nelze opomenout ani divadelní a filmové oddělení, které ve vybavenosti nikterak za ostatními nezaostává.

Kliknutím na fotku zobrazte větší pohled.


Městská knihovna v Praze - budova 1 Městská knihovna v Praze - budova 2 Městská knihovna v Praze - budova 3 Městská knihovna v Praze - interiér 1 Městská knihovna v Praze - interiér 2 Městská knihovna v Praze - interiér knižní věž 1 Městská knihovna v Praze - interiér knižní věž 2

Odkazy:

www.mlp.cz
www.facebook.com/knihovna